Okolí

Maringotka Gerlovka se nachází v místě bývalé sklářské huti „Gerlova huť“ necelých 500m od hlavního turistického rozcestníku se stejným názvem. Nechte vašeho čtyřkolého miláčka u nás na parkovišti a vyražte na zajímavá místa pěšky, na kole nebo v zimě na běžkách.

U nás si to opravdu užijete

Železnorudsko nabízí:

  • turistiku, sport, zábavu a relaxaci po celý rok
  • hustou síť turistických stezek, cyklotras a běžeckých stop
  • kvalitní lyžařské areály pro rodiny i náročné sportovce
  • ledovcová jezera, hluboké hvozdy, horské louky, vzdušné lázně

Milovníci přírody a turistiky zde naleznou opravdové skvosty. Přijďte a pokochejte se krásou ledovcových jezer na české straně (Černé, Čertovo, Laka, Prášilské) i německé straně hranice (Velké Javorské a Malé Javorské) a jedinečností kamenných moří na svahu Svarohu. Horské velikány (Javor, Špičák, Pancíř, Ostrý, Polom, Můstek, Poledník, Svaroh, Falkenstein, Roklan) lákají ke svému pokoření a za to se Vám odmění malebnými výhledy do široké krajiny či hlubokých údolí. Bublající a šplouchající bystřiny, potůčky a říčky (Řezná, Svarožná, Polomský potok, Křemelná, Bílý potok-Bílá strž, Risslochbach-Risslochwasserfalle, pramen Úhlavy, pramen Řezné) měnící se co chvíli v menší či větší peřejky a vodopády, Vás pohladí po duši. Všude tam Vás zavedou desítky kilometrů značených i neznačených turistických a cykloturistických tras.

 

Lidé toužící po odpočinku si užijí ticho a čistou krásu hlubokých lesů plných hub a lesních plodů, borůvkové “plantáže” jsou téměř nekonečné

Na sportovně založené hosty čekají v zimě desítky kilometrů strojově upravených běžeckých stop křižujících malebnou šumavskou přírodu či nacházející se v areálech v Bavorském lese (Scheiben, Bretterschachten). Nelze opomenout též závodní běžecký areál Belveder. I pro vášnivé lyžaře-sjezdaře má Železnorudsko co nabídnout, lyžařské areály různých obtížností osloví opravdu každého (Javor, Špičák, Samoty, Nad nádražím-Belveder, Pancíř, Alpalouka, Weissova louka, Silberberg). Ať jste začátečník či zkušený sjezdař, čeká zde na Vás mnoho upravených sjezdovek od modrých až po černé. Většina skiareálů disponuje technologií umělého zasněžování a nabízí individuální i skupinové kurzy výuky lyžování pro děti i dospělé včetně dětských lyžařských školiček s využitím pohyblivých koberců.

 

Zdá se Vám to málo? Pak neváhejte a zamiřte do městečka Velhartice, kde se ponoříte do historie na tamním hradě a zámku a v přilehlém skanzenu. Za vidění jistě také stojí hrad Kašperk či hrad, zámek a galerie Klenová. A pokud dáte přednost příjemné relaxaci, tu Vám zaručí návštěva krytého bazénu s tobogány, vířivkami a saunou v Sušici, Lamu či Zwieselu a nebo příjemný zážitek ve wellness centru v Hotelu Horizont na Špičáku.

 

Na Železnorudsku pro Vás nebudou chybět ani novinky. Aktuálně se buduje nové náměstí, na kterém dominuje Kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy s typickou cibulovitou bání společně s původně loveckým zámečkem z přelomu 17. a 18. století. V nejbližší době Železná Ruda také nabídne nové koupaliště s charakterem biotopu s pláží. Otevřena byla též nová pumptracková dráha pro malé i velké nadšence.

To vše a ještě mnohem víc Vám nabízí Železnorudsko.